Türkiye’nin ilk kurulan İskenderun OSB’si dev firmalara ev sahipliği yapıyor 


Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tosyalı ve İskenderun OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı makamında ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

 İnşaat çeliğinden makine imalatına, otomotiv filtresi imalatından elektrik enerjisi imalatına kadar Türkiye için pek çok stratejik öneme sahip sektöre ev sahipliği yapan İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Üyeleri Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete katılanlar arasında; Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tosyalı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Gözükara, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Keseroğlu, Sedat Uysal, Mustafa Kahraman ve Bölge Müdürü Ahmet Dokgöz yer aldı.

Ziyarette Hatay Valisi Masatlı’ya yeni görevinde başarılar dileyen heyet, aynı zamanda depremin yaralarının bir an önce sarılması için de İskenderun OSB Yönetimi olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. 

Türkiye’nin ilk kurulan İskenderun OSB’si dev firmalara ev sahipliği yapıyor 

Türkiye’nin ilk kurulan önemli organize sanayi bölgelerinden biri olan İskenderun OSB, 208 hektar alana kurulu olan ve yaklaşık 6 bin kişiyi istihdam ediyor. Ağırlıklı olarak inşaat çeliği, boru, profil, elektrik enerjisi, makine imalatı ve otomotiv filtresi imalatı yapılan İskenderun OSB’de, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan Tosçelik Profil ve Demir Çelik, Yazıcı Demir Çelik, Ekinciler Demir ve Çelik, Atlas Enerji, Tosyalı Demir Çelik gibi dev firmalar faaliyet gösteriyor. İskenderun Organize sanayi Bõlgesi, içerisinden geçen otoyolu, bölünmüş karayolu, demiryolu ve körfeze açılan iskele ve limanlarryla, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı açısından tam bir cazibe merkezi durumundadır. İskenderun Organize Sanayi Bölgesi altyapı yatırımlarını büyük ölçüde tamamladı. Bölgede yıllık 1 milyar 150 milyon kilovat saat elektrik, 85 milyon metreküp doğalgaz kullanılmaktadır. Kurulduğu günden bu yana büyüme ivmesinden hiç bir sey kaybetmeyen ve gücüne güç katan, yaklaşık yarım asırdır hizmet kalitesini sürdüren ve çağın gereklerini yerine getiren İskenderun Organize Sanayi Bölgesi, yeniliklerin takipçisi değil, daima öncüsü olmayı sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir