Meteorolojiden 16 kente ‘sarı kodlu’ kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) aktardığı son bilgilere nazaran Türkiye genelinde hava kesimli ve çok bulutlu olacak. İç Ege, Batı Akdeniz’in iç bölümleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kısımları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Balıkesir, Edirne, Kırklareli, Bursa, Bilecik, Sinop ve Kahramanmaraş etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların, Afyonkarahisar, Eskişehir, Sivas, Tokat, Ordu ve Giresun etrafları ile Isparta ve Yozgat’ın kuzey ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor. Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Burdur, Denizli, Eskişehir, Giresun, Isparta, Konya, Kütahya, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat için sarı kodlu gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

SICAKLIKTA DEĞİŞİKLİK YOK

MGM, hava sıcaklıklarında kıymetli bir değişiklik olmayacağını, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor. Rüzgar ekseriyetle kuzeyli istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği kestirim ediliyor.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN DE ‘SAĞANAK’ UYARISI

Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son datalara nazaran; 23 Nisan 2023 Pazar günü yurdun batı bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğlen ve akşam birinci saatlerde vilayetimizin güney ve batı ilçelerinde mahallî kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, lokal küçük çaplı dolu ve kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir” tabirlerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir