Kahve içmeye gitti çıplak uyandı: Karadul çetesi… Aşiret liderine seks tuzağı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan aşiret lideri S.Y., kendisine “seks kaseti tuzağı” kurulduğunu ve şantaj yapılarak kendisinden 1 milyon TL istendiğini tez ederek savcılığa başvurdu.

S.Y’nin argümanına nazaran 2020 yılında “Kızıltepe Dul Bayanlar Ve Yetim Çocuklar Derneği”nin eski yöneticisi olan F.B, kendisini arayarak yardıma muhtaç bayanlar için maddi dayanak istedi.

İsteği olumlu karşılayan aşiret lideri S.Y’yi daha sonra yardım almak isteyen K.T., isimli bayan aradı.

İddiaya göre aşiret lideri S.Y, “Yiyecek ekmek bile yok bize yardımcı olur musunuz” diyen K.T’nin adresini aldı. Aşiret lideri, yanındaki H.M isimli şahısla birlikte S.T’nin konutuna yardım kolisi götürdü.

Yardımdan birkaç gün sonra S.Y’yi yine arayan ve “Çocuğum hasta, hastaneye gitmemiz gerekiyor” diyen S.T, yine yardım istedi.

KAHVE İÇMEK İÇİN GİRDİ ÇIRILÇIPLAK UYANDI

Aşiret lideri S.Y, avukatı aracılığıyla verdiği şikayet dilekçesinde “seks tuzağı”nı şöyle anlatıldı:

“Müvekkil S.Y., kuşkulu S.T’nin çocuğunu hastaneye götüreceği inancıyla tekrar konutuna gitmiş ve yeniden kuşkulu tarafından müvekkile kahve içmek için baskı yapılmıştır. Bu ısrarcı ve baskıcı tutum karşısında müvekkil kahve ikramını kabul etmek zorunda kalmıştır. İçtiği kahveden sonra hiçbir şey hatırlamayan müvekkil uyandığında kendisini çırılçıplak bir halde ve kuşkulu bayanı da elinde telefonla görmüştür.”

“KASETİN VAR” TEHDİDİ

Bu olayın akabinde şikayetçi S.Y, İ.G isimli kişinin kendisini arayarak “Senin elimizde kasetin var. Bize 1 milyon TL ver görüntünü yayınlamayalım” dediğini öne sürdü.

Aşiret başkanının argümanına nazaran farklı vakitlerde kendisine “Beni orta rezil olmak istemiyorsan haber ver”, “Sen en sonunda düşeceksin pişman olacaksın”, “Sen o denli saklan o görüntüyü bu akşam bir akrabana verecekler” halinde tehdit içeren telefon bildirileri geldiğini söyledi.

Daha sonra ise şikayetçi S.Y’nin “gizli çekildiği” tabir edilen imgeleri Kızıltepe’de yaşayan şahısların olduğu Whatsapp kümelerinden ve birtakım Twitter hesaplarından paylaşıldı.

Şikayetçi S.Y, kendisine tuzak kuran ve tehdit bildirilerini organize eden kişinin M.S.E olduğunu sav etti.

Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kuşkulu olarak tabir veren M.S.E ise olaya isminin karıştırılarak iftira atıldığını söyledi.

Soruşturmanın sonunda iddianame hazırlandı. İddianamede dernek yöneticisi F.B. ile görüntüyü çektiği tez edilen K.T. isimli iki bayan sanık olarak yer aldı.

İddianamede F.B. isimi bayanın Kızıltepe Dul Bayanlar Ve Yetim Çocuklar Derneği’nin başkanı olduğu, F.B.’nin, şikayetçi S.Y.’yi telefonla arayarak yardıma muhtaç bayanlar olduğunu söylediği ve maddi dayanak istediği anlatıldı.

“ÇIRILÇIPLAK UYANDI”

Sonrasında ise “yardıma muhtaç” denilen K.T’nin şikayetçi S.Y’yi farklı vakitlerde arayarak yardım talebinde bulunduğunun tabir belirtildiği iddianamede, K.T’nin, “Çocuğum hasta, hastaneye gitmemiz gerekiyor” diyerek S.Y’yi konutuna çağırdığı sonrasında ise kendisine kahve ikram ettiği kaydedildi.

Şikayet dilekçesine yer verilen iddianamede, S.Y’nin kendisine verilen kahveyi içtiğini, uyandığında ise kendisini çırılçıplak bir formda; F.K. isimli bayanı ise elinde telefonla gördüğünü söylediği kaydedildi.

KÖY MUHTARLARININ ORTAK KÜMESİNDE PAYLAŞILDI

İddianamede, kelam konusu şantaj görüntüsünün etraftaki köy muhtarlarının olduğu ortak WhatsApp kümesinde ve Tewitter’da şikayetçi S.Y’nin ismiyle paylaşıldığı belirtildi.

“RIZASI VARDI”

K.T. isimli bayanın savcılıktaki tabirinde şikayetçiyle gönül münasebeti yaşadığını söylediği kaydedilen iddianamede, K.T’nin S.Y. ile isteği dahilinde cinsel birliktelik yaşadıklarını, bu sırada görüntü çektiğini, şikayetçinin görüntü çekildiğinden haberi olduğunu, hatırlamadığı bir tarihte dernek başkanı F.B’nin bu videoları kendisinden habersiz aldığını söylediği yer aldı.

F.B. isimli bayanın da iddianamede yer alan sözünde suçlamaları kabul etmediği bilgisi yer aldı.

İddianamede, her iki kuşkulu bayanın da sözlerinin hatadan kurtulmaya yönelik olduğu değerlendirildi.

İKİ BAYAN HAKKINDA 3 YILA KADAR MAHPUS İSTEMİ

Her iki kuşkulu bayanın da fikir ve eylem iş birliği içerisinde hareket ederek kendilerine fayda sağlamak gayesiyle şikayetçi S.Y’yi müstehcen manzaralarını yaymakla tehdit ederek şantaj cürmünü işledikleri değerlendirildi.

Savcılık, şüpheliler F.B. ile K.T’nin, “şantaj” kabahatinden 1 yıldan 3 yıla kadar mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir