Erdoğan’dan Bahçeli’ye: Bayılıyorlar Allah’ına gurban deyince…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’ndan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Açılış Merasimi’ne canlı temas ile katıldı.

Yanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı’ndan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Açılış Merasimi’ne canlı temas ile katılan Erdoğan, iktidarlarının yaptığı yollar ve köprülerle övünerek, “Birileri varsın ‘yolları mı, köprüleri mi yiyeceğiz?’ desin. Milletimiz hayata geçirdiğimiz her projenin onun geleceği için konmuş bir tuğla olduğunu biliyor” tabirlerini kullandı.

‘YOLLARI KÖPRÜLERİ Mİ YİYECEĞİZ’

Erdoğan şunları söyledi: “Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 iktisadı haline getirme maksadımıza de lakin Adana’nın dayanağı ile ulaşabiliriz. Adana yürüyecek ki Türkiye yürüsün. Adana üretecek ki Türkiye üretsin… Ülkemizin her bir kenti de birebir hissiyatla ve çabayla Türkiye yüzyılı vizyonuna kilitlenecek ki amacımıza varalım. Bu sebeple biz yalnızca yol yapmıyoruz, köprü kurmuyoruz, tünel açmıyoruz, baraj, sulama tesisi inşa etmiyoruz. Tıpkı formda biz yalnızca okul açmıyoruz. Hastane inşa etmiyoruz, güvenliğimizi hudutların ötesinden başlatmıyoruz. Biz yalnızca fabrika açmıyoruz, araba, uçak, gemi, tank üretmiyoruz… Biz bütün bunlarla asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürecek bir büyük atağın, büyük şahlanışın temellerini atıyoruz. Birileri varsın, ‘Yolları, köprüleri mi yiyeceğiz’ desin; birileri varsın, ‘İHA, SİHA bizi mi doyuracak’ desin; birileri varsın, ‘İnşaat ile kalkınma mı olur’ desin… Milletimiz yaptığımız her yatırımın, hayata geçirdiğimiz her yapıtın, getirdiğimiz her hizmetin, onun güvenliği, refahı, geleceği için konmuş bir tuğla olduğunu çok güzel biliyor.”

‘ALLAH’INA GURBAN ADANA’

Erdoğan konuşmasının bir kısmında “Allah’ına gurban Adana derken, kentimizin işte bu ortak hayalini haykırıyoruz” tabirlerini kullandıktan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli’ye dönerek “Bayılıyorlar Allah’ına gurban deyince” dedi ve güldü.

‘MİLLET İTTİFAKI’NIN BİR KAZAYA KURBAN GİTMESİNE TAHAMMÜLÜMÜZ YOKTUR’

Köprünün açılışının akabinde açıklama yapan Erdoğan, “Cumhur İttifakı” yerine “Millet İttifakı” tabirini kullanarak “Tabi bu köprümüzle birlikte raylı sistemin bitmesi de tekrar motamot Cumhur İttifakı’nın iktidarıyla olacaktır. Bu Millet İttifakı’nın Allah göstermesin bir kazaya kurban gitmesine tahammülümüz yoktur” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir