AKP kulislerinde İmamoğlu yorumu: Siyaseti bu kadar bilen Erdoğan, hesap yapmamış olabilir mi?

Hürriyet yazarı Hande Fırat, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle verilen mahpus cezası ve kararın nihaileşmesi durumunda uygulamaya konacak olan siyasi yasağın kulislere yansımasını aktardı.

Fırat, AKP kulislerinde şunların konuşulduğunu belirtti:

“Siyaseti bu kadar bilen bir isim, hesap yapmamış olabilir mi? Bu nedenle yargı kararının sonuçlarına bakmak lazım. Geri plana düşmüş olan Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı tekrar ön plana çıktı.  Bunun tam karşıtı istikamette Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ise art plana düştü. 6’lı masa konsensuse yakınken farklı bir noktaya geldi. CHP’de bir müddettir alttan devam eden, genel başkanlık yarışı her an açığa çıkabilir. CHP’nin başkanlık yarışı yanı sıra YETERLİ Parti’nin adaylık konusunda üstü kapalı fikri de gözler önüne serildi.”

Fırat, İyi Parti kulislerinde ise konuşulanları şöyle aktardı:

“Aday değişti, tahlilleri için şimdi erken zira 24 saatte çok şey değişebilir. Yeniden de mağduriyet yaratılmıştır, bu durumda İmamoğlu’nun adaylığı ön plandadır. Önünde durulması da zordur. Kılıçdaroğlu’nun da bu türlü bir durumda hayır diyeceği düşünülmüyor.” 

TIKLAYIN – Altılı Masa, Saraçhane’de buluştu | İmamoğlu: Türkiye bir yol ayrımında; milletimiz, iradesini çiğneyenlere yeniden günlerini gösterecek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir